Književni susret s Ana-Marijom Posavec

Autor: Kata Bagara Radić, 28. 10. 2019.

Povodom Mjeseca knjige 2019. godine, 24. listopada u prostorijama školske knjižnice održan je susret učenika s mladom književnicom iz Baranje Ana-Marijom Posavec.

Ana-Marija rođena je 3. svibnja 1990. godine, nastavnica je hrvatskog jezika u OŠ Matije Gupca u Čemincu te doktorandica na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Dosad ima objavljenih 5 cjelovitih književnih djela (Čelist, psihološka horor novela u obliku interaktivnog CD-a, fantasy romani Prokletstvo ratnika – Osveta Crnih udovica I. dio i Prokletstvo ratnika – Otkupljenje grijeha prošlosti II. dio, Vincent, zbirka kratkih erotskih priča Amori et dolori sacrum. Osim romana i kratkih priča, ima objavljene priče u časopisima, zbornicima kao i književne kritike, osvrte, recenzije, znanstvene radove s područja književnosti te je aktivna u uredništvu književnoga časopisa Kvaka.

Mlada književnica predstavila je učenicima svoj rad, odakle crpi nadahnuće za svoja djela, a učenici su mogli kroz pitanja saznati mogu li pisci živjeti od izdavanja vlastitih knjiga, koliko treba piscu vremena da napiše jedan roman, kako pisci provode svoje slobodno vrijeme i ostalo.

I za kraj poruke koje je mlada književnica  poručila učenicima:

Poruka mladim čitateljima:

Čitajte sve! Bogatite rječnik, razgovarajte, komentirajte, slušajte i izgrađujte kritičko mišljenje!

Poruka mladim piscima:

Kad uzmete papir i olovku, upamtite da stvarate novi svijet kojim vi gospodarite, koji ćete pisanjem izgraditi i nikad nemojte odustati od svojih snova, svoje inspiracije i onoga što vas usrećuje… Dokažite svima svojim pisanjem da priča koju ste osmislili doista vrijedi!