Likovna radionica

Autor: Kata Bagara Radić, 1. 10. 2018.

Školske godine 2017/2018 u radu likovnih radionica naši su učenici radili u raznim likovnim tehnikama, između ostalog i reverznim slikanjem akrilom na foliji. Ova se tehnika bazira na tradicionalnom slikanju na staklu koju najviše koriste slikari naive. Upravo sa ovom likovnom tehnikom i iznimnim talentima naših učenika osvojili smo čak dvije prve nagrade na likovnim natječajima.
Na likovnom natječaju "Hrvatska kulturna baština" 23.natječaj, Donji Muć, prvu je nagradu osvojila učenica 7.razreda Mateja Ćurić. Na likovnom natječaju "Zagrizi tradiciju, pronađi deliciju" Muzeja prehrane u Koprivnici, prvu je nagradu osvojila učenica 7.razreda Emma Činčurak. Mentorica je učiteljica likovne kulture Kristina Hrubik Karačić.
Početkom nove školske godine Muzej grada Koprivnice srdačno je ugostio pobjednicu likovnog natječaja i njenu mentoricu i darovao obilazak Galerije naivnih umjetnika u Hlebinama, posjet ateljeu naivnog umjetnika i prezentaciju slikanja na staklu. Posjetili smo i Muzej prehrane Podravka koji je prvonagrađenoj poklonio paket Podravkinih proizvoda te Gradski muzej grada Koprivnice i Galeriju Mijo Kovačić.
Čestitamo nagrađenim učenicama sa željom da i dalje slikaju i njeguju svoj umjetnički talent.

Kristina Hrubik Karačić