Čudesni školski autobus

Autor: Jarmilka Mudroh, 9. 10. 2017.

Čudesni školski autobus je naziv eTwinning projekta u kojem sudjeluju učenici 3.a razreda još od prošle školske godine u suradnji s učenicima osnovne škole iz Slovačke.

U projektu sudjeluju od proljeća prošle školske godine kada je i pokrenut. Kreativno prikazuju svoja iskustva i saznanja o nastavnim sadržajima i temama drugog razreda o svom mjestu i tradiciji, ali i upoznaju nove prijatelje, saznaju običaje, način učenja i života učenika iz Osnovne škole SNP Horná Ždaňa iz Slovačke. Ove školske godine će predstaviti nastavne sadržaje trećeg razreda u okviru tema našeg zavičaja i naše Vukovarsko-srijemske županije. Vrijeme konačne realizacije se očekuje za kraj polugodišta u vrijeme božićnih blagdana ove školske godine.

Do sada su uspješno realizirali nekoliko aktivnosti projekta: predstavili su svoj razredni odjel, svoju školu, grad Ilok, ali i naselja grada Iloka te su svojim crtežima i video uradcima približili naš zavičaj svojim prijateljima. Pred ljetne školske praznike su im poslali svoje, ručno izrađene  razglednice našega grada.

Ovom školskom godinom kreću u realizaciju novih aktivnosti, ali ovog puta i kao aktivni članovi filmske skupine. U pripremi je predstavljanje naše domovine i tradicijskih vrijednosti našeg zavičaja. Vesele se novim saznanjima i  ponovnom druženju.

Ovako su predstavili našu školu u početku projekta.