Školska prometna jedinica

Autor: Kata Bagara Radić, 5. 10. 2017.

PROMETNJACI  POSJETILI POLICIJSKU POSTAJU ILOK

Dana 4. listopada 2017., godine, u 14. 15 sati, djevojčice i dječaci petih razreda uključeni u izvannastavnu aktivnost "Sigurno u prometu", posjetli su Policijsku postaju Ilok, na poziv g. Igora Ljubića, policajca PP Ilok, zaduženog za prometnu preventivu ovoga Grada, sa svojom nastavnicom tehničke kulture.
Djeca su došla u velikom broju, njih oko 20.

PROMETNJACI  POSJETILI POLICIJSKU POSTAJU ILOK

Djeca su došla u velikom broju, njih oko 20.
Uz njih su bili i djeca šestih razreda, njih oko 10, koji su ove godine uključeni u Školsku prometnu jedinicu, u cilju pomoći mlađim učenicima oko problematike prometa i sigurnosti dolazaka i odlazaka iz Škole.
G. Ljubić i g. Vig su ljubazno dočekali djecu i proveli ih kroz sve prostorije Policijske postaje objašnjavajući ulogu i djelovanje policije u Gradu i šire.
Uređaji za mjerenje brzine vozača na javnoj cesti i uređaj za mjerenje razine alkohola u litri izdahnutog zraka su jako zainteresirali male prometnjake, kao i policijska vozila te znaci, svjetlosni i zvučni koje daje policija.
G. Ljubić je spomenuo da se nada dobiti od  Grada Iloka potrebnu opremu za Školsku prometnu jedinicu.
Dogovoreno je i da će se održati predavanje za prometnjake iz Školske prometne jedinice  u Autoškoli "Poligon" Ilok, tako da će se uspostaviti  suradnja između Osnovne škole, Policijske postaje i Autoškole.
Policija će uskoro, nakon osposobljavanja prometnjaka, izdati im iskaznice za rad na pješačkim prijelazima, uz djelatnike policije.
Nadamo se dobroj suradnji, kao i do sada!
                                     Snježana Kolak, nastavnica tehničke kulture