Ispis statistike od 6. 6. 2012.

MATEMATIČKO NATJECANJE „KLOKAN BEZ GRANICA“

Matematičko natjecanje „Klokan bez granica“ održava se svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama s ciljem populariziranja i širenja osnovne matematičke kulture. Službeni jezici Klokana su francuski i engleski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica. Zadaci su raznovrsni i poredani od lakših prema težima.  Za svaki je zadatak ponuđeno pet odgovora od kojih je samo jedan točan. Natjecanje se sastoji se od rješavanja 12 zadataka za skupine Pčelice i  Leptirići u trajanju od 60 minuta, odnosno 24 zadatka za sve ostale skupine u trajanju od 75 minuta.

Motto natjecanja "Klokani bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala.

Ove je godine prijavljeno približno 6 100 000 sudionika u 60 zemalja Europe, Amerike, Afrike i Azije. U Hrvatskoj se provodi u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva  samofinanciranjem, odnosno članarinom sudionika - natjecatelja. Prikupljena se sredstva koriste za organizaciju, pripremu zadataka i simbolične poklone svim natjecateljima.

Naša se škola priključila po treći put matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“ koje je ove godine održano u četvrtak, 23. ožujka s početkom u 12:30 sati. Na natjecanje je prijavljeno 58 učenika škole, a natjecanju je pristupio 51 učenik i to u slijedećim skupinama: PČELICE (učenici drugih razreda) = 17 učenika, LEPTIRIĆI (učenici trećih razreda) = 7 učenika,  ECOLIER (učenici četvrtih i petih razreda) = 16 učenika, BENJAMIN (učenici šestih i sedmih razreda) = 9 učenika i CADET (učenici osmih razreda) = 2 učenika.

Povjerenstvo natjecanja u našoj školi su činile učiteljice matematike: Mira Gugić, Vedrana Ćorić te učiteljice razredne nastave: Lidija Bošnjak, Slađana Grbeša i Jarmila Mudroh.

Rezultati natjecanja bit će objavljeni počekom svibnja, a našim učenicima želimo uspjeh i odlične rezultate.

« Lipanj 2017 »