Ispis statistike od 6. 6. 2012.

Posjet Muzeju vučedolske kulture

Učenici petih razreda sa svojim razrednicima i pedagoginjom škole  posjetili  su Muzej vučedolske kulture i tamo su mogli pogledati novi svemir otkrića i inspiracije uz svoju neusporedivu i neponovljivu kombinaciju položaja, arhitekture, ugodne atmosfere te ponajviše povijesne vrijednosti  prezentirane na suvremeni način. Svaka prostorija tematski je određena, a teme su: geološki položaj Vučedola, nastanak kulture, dolazak Indoeuropljana, stočarstvo, zemljoradnja, lov i ribolov, naselje, vučedolska kuća, tkanje i odjeća, zanati i obuća, metalurgija, keramika, horizont, kalendar, grobovi, Vučedolac, religija, nasljednici, nastanak Muzeja.

« Lipanj 2017 »