Naučimo plivati - škola plivanja 2016

Autor: Jarmilka Mudroh, 5. 2. 2016.

Poštovani  roditelji,

posljednje četiri godine 2012. – 2015.  Periska d.o.o. provodila je projekt obuke neplivača i usavršavanja plivanja namijenjen osnovnoškolskoj djeci pod nazivom „Naučimo plivati – škola plivanja“. U projektu je 2015. godine  sudjelovalo više 1350 učenika s područja Vukovarsko–srijemske županije (bez vinkovačkih škola).

U novom projektu „Naučimo plivati – škola plivanja“ 2016. nude 3 plivačka programa škole plivanja:

obuka neplivača  – učenje kraul tehnike plivanja za sve polaznike s ocjenom početnog testiranja  I (neplivač)
poduka leđne tehnike plivanja – za sve polaznike prethodnih projekata sa završnom ocjenom IV (plivač početnik) i V (plivač) i za sve nove polaznike s ocjenom početnog testiranja IV ili V

Program sadrži i plivačke igre u vodi uz koje će djeca učiti na zabavan i kreativan način. Škola plivanja provodit će se prema plivačkom programu „Plan i obuka neplivača za učenike od 6 do 14 godina“ koji je verificiran od strane Ministarstva znanosti , obrazovanja i sporta i zadovoljava sve pedagoške i metodičke kriterije.

Program sadrži 16 sati obuke, a provest će se kroz 8 dolazaka (radnim danima i subotama u suprotnim smjenama od nastave, prosječno jednom tjedno). Svakim dolaskom provodit će se obuka u trajanju od 120 minuta. Učenici će na bazene u Vinkovce putovati u pratnji učitelja iz škole. Raspored škole plivanja bit će u školi i na web stranici. Provoditelji plivačkih programa su diplomirani kineziolozi i treneri plivanja s višegodišnjim iskustvom. Škola plivanja će početi krajem veljače 2016. godine, a završit će u lipnju s krajem školske godine 2015/2016.

Temperatura vode u bazenu za obuku je 31˚C, a zraka 33˚C. Poduka se provodi u bazenu u kojem djeca mogu hodati. Higijena i čistoća zadovoljavaju sve propisane zakonske standarde. Na bazenu su ugrađena sušila i podno je grijanje duž cijelog bazena pa djeca trebaju ponijeti samo kupaće i ručnik. Preporuka je nositi kape za plivanje. Na recepciji bazena se mogu kupiti i kape i naočale za plivanje. U sklopu bazena se nalazi i ugostiteljski objekt u kojem se mogu kupiti sokovi, sendviči, pizze, hamburgeri…

Vukovarsko – srijemska županija pokrovitelj je projekta i jednim dijelom sufinancira troškove projekta. Grad sufinancira 50 % troškova prijevoza pa cijena iznosi 340 kn (plaćanje na tri rate). Prvu ratu potrebno je uplatiti u školi po prijavi (120 kn), drugu ratu prvi dolazak na bazen (120 kn), a treću ratu (100 kn) četvrti dolazak na bazene.  U slučaju da nisu moguće uplate u školi iznos od 200 kn potrebno je uplatiti pri prvom dolasku na bazene, a četvrti dolazak 140 kn.

Svim učenicima škole podijeljen je promotivni letak. Zainteresirane učenike mogu prijaviti roditelji popunjavanjem suglasnosti koju ćete vratiti svojim razrednicima.