Autor: Kata Bagara Radić, 17. 2. 2021.

Povodom obilježavanja Valentinova, učenici 6.b razreda su sudjelovali u skladu s epidemiološkim mjerama i propisanim pravilima na radionici koju je organizirala Gradska čitaonica i knjižnica Ilok. Učenicima je pripremljena prezentacija s najzanimljivijim činjenicama o Valentinovu te je nakon prezentacije uslijedio kviz na kojem su učenici pokazali uspješnost pamćenja informacija. Knjižničarka Valentina dala je nakon toga učenicima zadatak da se obradi poznato djelo domaće spisateljice Sanje Pilić Što cure govore? - Što dečki govore?  te napišu kratak osvrt o tome djelu koji će biti naknadno objavljen.

Učenici su također povodom te radionice prethodnih dana dobili zadatak osmisliti pjesmu, nacrtati ili fotografirati rad na temu ljubav te prezentirati u knjižnici što za njih predstavlja ljubav. Razni kreativni i duboki odgovori su se mogli čuti od učenika, a u prilogu se nalaze fotografije njihovih radova i održane radionice

Europski dan jezika

Video uputa za office365

Dan ružičastih majica

Međunarodni dan darivanja knjiga

Božićni program u knjižnici

Dragi učenici,

pozivam vas na božićnu čaroliju u knjižnici. Program koji je naveden podložen je izmjenama, ovisno o vašim mogućnostima. Prijedloge za druge termine uvijek možete dati za vrijeme radnog vremena knjižnice.

BOŽIĆNA DOGAĐANJA U KNJIŽNICI

10. 12. UTORAK  11:35 – radionica izrade božićnih ukrasa od tijesta (razredna nastava)

13:15 – radionica izrade božićnih ukrasa od tijesta (predmetna nastava)

12. 12. ČETVRTAK 11:35 – gledanje božićnog filma Polar Express (1 h 40 min)