presko鑙 na sadr綼j

Osnovna 筴ola Julija Bene筰鎍 Ilok

Autor: Kata Bagara Radi, 28. 1. 2021.

Zbog malog broja teta sprema鑙ca, škola je osigurala stroj za 鑙š鎒nje sportske dvorane kako bi se olakšao rad našim vrijednim tetama, a isto tako kako bi se redovito odr綼vala 鑙sto鎍 i ljepota novoobnovljene sportske dvorane.

Europski dan jezika

Video uputa za office365

Dan ru緄鑑stih majica

Me饀narodni dan darivanja knjiga

Bo緄鎛i program u knji緉ici

Dragi u鑕nici,

pozivam vas na bo緄鎛u 鑑roliju u knji緉ici. Program koji je naveden podlo緀n je izmjenama, ovisno o vašim mogu鎛ostima. Prijedloge za druge termine uvijek mo緀te dati za vrijeme radnog vremena knji緉ice.

BO甀NA DOGAANJA U KNJINICI

10. 12. UTORAK  11:35 – radionica izrade bo緄鎛ih ukrasa od tijesta (razredna nastava)

13:15 – radionica izrade bo緄鎛ih ukrasa od tijesta (predmetna nastava)

12. 12. 菶TVRTAK 11:35 – gledanje bo緄鎛og filma Polar Express (1 h 40 min)

13. 12. PETAK 12:30 gledanje bo緄鎛og filma A Christmas Carol (1 h 36 min)

17. 12. UTORAK  12:25 pravljenje bo緄鎛ih kola鑑

19. 12. 菶TVRTAK 12:25 – gledanje bo緄鎛og filma The Grinch (1 h 25 min)

U dva dana dva knji緀vna susreta u na筼j 筴oli!

U petak, 4. studenog, imali smo 鑑st ugostiti knji緀vnicu Nadu Mihokovi-Kumri. Nada Mihokovi-Kumri ro餰na je 1951. godine u Novigradu Podravskom. Još kao u鑕nica osnovne škole i gimnazije objavila je svoje prve knji緀vne uratke na radiju i u dje鑚im listovima. Prozne tekstove za djecu, mlade i odrasle objavljuje od 1984. godine. Kao autorica zastupljena je u nekoliko zajedni鑛ih knjiga, 鑙tanki i zbornika. Nagra餴vana je knji緀vnica, autorica dje鑚ih romana – Lastin rep (1995.), Tko vjeruje u rode još (1998.), romana za mlade – Mrazovac (1997.), Rep, ali ne lastin (2008.), romana za odrasle – Prilago餰ni (2001.), Vjetar kroz kosu (2002.), zbirki pri鑑 za djecu i mlade – Mjesto pod suncem (1996.), Vrijeme je (2006.), Uvijek nada (2009.), Kroz staklene o鑙 (2011.). Njezini romani Lastin rep i Tko vjeruje u rode još 鑙taju se kao lektirni naslovi u osnovnoj školi. Na susretu, na kojem se u ugodnoj atmosferi razgovaralo o 緄votu i knji緀vnom djelu Nade Mihokovi-Kumri, te ponajviše o njezinim romanima Lastin rep i Tko vjeruje u rode još, sudjelovali su u鑕nici iz svih triju sedmih razreda naše škole, a pripremila ih je nastavnica hrvatskoga jezika Darija Bošnjak. Zahvaljujemo se knji緀vnici Nadi Mihokovi-Kumri na lijepom dru緀nju i zanimljivom knji緀vnom susretu!

U ponedjeljak, 7. studenog, gost naše škole bio je Slaven Kustura, tatoo majstor, glazbenik (bubnjar) i knji緀vnik. Na susretu su se u鑕nici dobro upoznali s ovim knji緀vnikom ro餰nim u 畊panji 1978. godine, ina鑕 autorom romana za odrasle Sretno iskreni (2011.), Dobra kob (2013.), Amigdala (2014.), jedne zbirke pjesni鑛ih tekstova naslova Jednako druga鑙ji (2012.), te jedne slikovnice za djecu – Vilenjakov potok (2016.). Na susretu su sudjelovali u鑕nici 鑕tvrtih, petih i šestih razreda, odnosno u鑕nici iz 鑑k sedam razreda naše škole, tj. njih stotinjak, zbog 鑕ga je susret odr綼n u prostoru Gradske knji緉ice i 鑙taonice Ilok, a u鑕nike su pripremile nastavnice hrvatskoga jezika Tanja Šafarik i Darija Bošnjak, te u鑙telji razredne nastave Violeta Groznica i Ljubomir 甶vkovi. U鑕nici su izvrsno prihvatili pristupa鑞ost ovog neobi鑞og knji緀vnog autora, koji nam je predstavio svoju slikovnicu Vilenjakov potok. Rije je o slikovnici koja na jednostavan i djeci lako razumljiv na鑙n kroz likove dje鑑ka Jure, njegova psa Rokija, vilenjaka Nalina i šumskih 緄votinja progovara o va緉osti o鑥vanja prirode i prirodnog okoliša. Srda鑞o se zahvaljujemo Slavenu Kusturi na tome što nas je svojom neposrednoš鎢 uistinu dobro nasmijao, po鑑stio krofnama i jedan knji緀vni susret u鑙nio iznimno zanimljivim! Zahvaljujemo se i Gradskoj knji緉ici i 鑙taonici Ilok koja nam je omogu鎖la odr綼vanje ovog prekrasnog knji緀vnog susreta!

« Lipanj 2021 »
Po Ut Sr Pe Su Ne
Prikazani doga餫ji

Tra緄lica
﹖o 鑙ta u slobodno vrijeme?

U鑙tavanje RSS feeda je zavr筰lo s gre筴om: 400
Oglasna plo鑑
U鑙tavanje RSS feeda je zavr筰lo s gre筴om: nema podataka
CMS za 筴ole logo