Autor: Kata Bagara Radić, 23. 11. 2020.

Natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – Dabar održano je u našoj školi  od 9. do 13. studenoga 2020. na CARNET-ovom sustavu MOOC. Iako je svako natjecanje jednako važno, ne možemo ne spomenuti kako je ovo peti put da se Dabar održava u Republici Hrvatskoj a i u našoj školi.

Dabar se izvrsno nadovezuje na kurikularnu reformu kojom se potiče razvoj računalnog razmišljanja od prvog razreda osnovne škole kroz rješavanje primjerenih problemskih i logičkih zadataka, stvaranje strategija za analiziranje i rješavanje problema te programiranje čime se postupno uvodi učenike u svijet digitalne tehnologije.

Čestitamo svim sudionicima ovogodišnjeg  natjecanja Dabar, a posebno pohvaljujemo učenike koji su se svojim iznimnim rezultatima plasirali među 10 % najboljih Dabrova u Hrvatskoj i time pokazali da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje  filmova nego izvor zanimljivih zadataka koji informatiku čine zabavnijom.

Europski dan jezika

Video uputa za office365

Dan ružičastih majica

Međunarodni dan darivanja knjiga

Božićni program u knjižnici

Dragi učenici,

pozivam vas na božićnu čaroliju u knjižnici. Program koji je naveden podložen je izmjenama, ovisno o vašim mogućnostima. Prijedloge za druge termine uvijek možete dati za vrijeme radnog vremena knjižnice.

BOŽIĆNA DOGAĐANJA U KNJIŽNICI

10. 12. UTORAK  11:35 – radionica izrade božićnih ukrasa od tijesta (razredna nastava)

13:15 – radionica izrade božićnih ukrasa od tijesta (predmetna nastava)

12. 12. ČETVRTAK 11:35 – gledanje božićnog filma Polar Express (1 h 40 min)