Posjet Vukovaru

Autor: Kata Bagara Radić, 22. 4. 2015.

Učenici osmih razreda, sa svojim razrednicama i učiteljicom iz povijesti, posjetili su Vukovar. Najprije su pogledali i poslušali zanimljive prezentacije o povijesti Vukovara koje su se održale u pastoralnom centru sv. Bone, a potom su obilazili grad i upoznavali se s kulturnim znamenitostima Vukovara, među kojima je i Gradski muzej Vukovar, gdje su imali priliku vidjeti mnoštvo vrijednih umjetnina i starina. Nakon muzeja obišli su i Bolnicu te tamo pogledali prigodnu prezentaciju i vidjeli kako je Bolnica izgledala i u kakvim je uvjetima radila za vrijeme granatiranja 1991. godine.

Drugi dan posjeta Vukovaru bio je vrlo poučan i bogat sadržajem. Učenici su posijetili vukovarsku vojarnu i vidjeli i naučili puno toga o ratnoj opremi i ostalim sadržajima vojarne. Nakon vojarne posjetili smo Trpinjsku cestu i Spomen dom poginulog hrvatskog branitelja generala i bojnika Blage Zadre, nakon čega je uslijedio posjet Memorijalnom groblju i Ovčari, gdje su učenici također imali priliku vidjeti i čuti o događajima iz 1991.godine.

Učenici naše škole imali su čast upoznati se i poslušati prigodan govor na Mirovnom satu na kojem je sudjelovala Vlada Republike Hrvatske iz  1991. godine (mirovna vlada), koji od ove godine kreće kao projekt "Posjet Vukovaru svih osmaša" iz cijele Hrvatske.

I na kraju je održan Kviz znanja o Vukovaru gdje su naši učenici uz još dvanaest škola sudjelovali i svojim znanjem pobijedili  na kvizu. Hvala svim osmašima koji su bili pravi slušatelji i koji su svojim primjerenim ponašanjem pokazali kako se voli i poštuje Vukovar.

Slike se nalaze u Foto galeriji.