NAUČIMO PLIVATI - ŠKOLA PLIVANJA 2015.

Autor: Jarmilka Mudroh, 6. 2. 2015.

Poštovani roditelji,

u razdoblju  2012. – 2014. provedena su tri projekta škole plivanja za osnovne škole, a tijekom kalendarske 2014. g. u projektu je sudjelovalo više od 1500 učenika iz 38 osnovnih škola i 22 područne škole s područja  naše županije (bez vinkovačkih škola). Učenici su projektu dali prosječnu ocjenu 4,9 (više od 2000 ispitanika u 3 projekta) i to je pokazatelj njihovog zadovoljstva. Prema istraživanjima u 2011. g. bilo 72 % učenika neplivača u osnovnim školama, a postotak neplivača smanjuje se od tada po stop 5 - 7 % godišnje.

Spoznajući taj problem i veliku potrebu djece za kvalitetnim plivačkim programima i ove godine je poduzeće Periska d.o.o. koje upravlja imovinom Vinkovačkog dvoranskog plivališta „Lenije“ odlučilo ponuditi i za ovu školsku godinu  3 plivačka programa u novom projektu:

1. obuka neplivača za učenike neplivače – poduka kraul tehnike plivanja za sve polaznike s ocjenom početnog testiranja I-NP (neplivač)

2. korektno plivanje – napredno kraul plivanje za sve polaznike prethodnih projekata sa završnom ocjenom II-PPČ (poluplivač) ili III-PPR (plivač predpočetnik)

3. poduka leđne tehnike plivanja – za sve polaznike prethodnih projekata sa završnom ocjenom IV-PPČ (plivač početnik) i V-P (plivač) i za sve nove polaznike koji su plivači.

Osnovni ciljevi projekta su savladavanje plivačkih vještina uz visoku razinu zadovoljstva i sigurnosti djece u vodenom mediju. Stoga navedeni programi sadrže i plivačke igre u vodi uz koje će djeca učiti na zabavan i kreativan način. Plivački programi u projektu „Naučimo plivati – škola plivanja 2015.“ su verificirani od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, tj. zadovoljavaju sve stručne i odgojne standarde i kriterije.

Temperatura vode u bazenu za obuku je 31°C, a zraka 33°C. Poduka se provodi u bazenu u kojem djeca mogu hodati. Higijena i čistoća zadovoljavaju sve propisane zakonske standarde. djeca na bazen trebaju ponijeti samo kupaće i ručnik. na bazenu su ugrađena sušila i podno je grijanje duž cijelog bazena.

Programi sadrže 8 odlazaka u različitim vremenskim terminima (u dogovoru sa školom i ne za vrijeme nastave). Prilikom svakog dolaska provodit će se dva sata programa (ukupno 16 sati). Provoditelji plivačkih programa su diplomirani kineziolozi i treneri plivanja s dugogodišnjim iskustvom. Aktivnosti prijevoza i poduke plivanja provodit će se od početka ožujka 2015.g., a planirani završetak je s krajem školske godine 2014/2015., odnosno u lipnju 2015. Raspored programa bit će podijeljen prijavljenim učenicima i  objavljen na našoj web stranici.

Vukovarsko – srijemska županija pokrovitelj je projekta i značajnim dijelom sufinancira troškove projekta. Grad sufinancira 50 % troškova prijevoza pa je cijena od 360 kn umanjena i sada iznosi 320 kn (plaćanje na tri rate). Prvu ratu potrebno je uplatiti u školi po prijavi (110 kn), drugu ratu prvi dolazak na bazen (110 kn), a treću ratu četvrti dolazak na bazen (100 kn).

Svim učenicima škole podijeljen je promotivni letak. Sve zainteresirane mogu prijaviti roditelji popunjavanjem suglasnosti roditelja koju ćete vratiti svojim razrednicima.

« Ožujak 2024 »