Udruga inovatora Hrvatske

Autor: Kata Bagara Radić, 14. 12. 2018.

Našu školu posijetila je Udruga inovatora Hrvatske  u suradnji s Hrvatskom zajednicom tehničke kulture.

Udruga inovatora Hrvatske  u suradnji s Hrvatskom zajednicom tehničke kulture dugi niz godina organizira edukativne radionice za učenike osnovnih škola, nastojeći pri tom kod učenika potaknuti kreativnost i inovativnost.

Za učenike viših razreda (od 5 do 8 razreda) organizirali su  tehničke radionice inspirirane izumima poznatih izumitelja. Voditelj radionice je Zvonimir Vađon. Jedna od traženijih radionica je posvećena Nikoli Tesli „Teslini izumi – izrada modela indukcijskog motora“ . Radionica je osmišljena u dva dijela, u prvom dijelu učenici se upoznaju s likom i djelom Nikole Tesle, dok u drugom dijelu izrađuju model indukcijskog motora.

Za učenike nižih razreda (od 2. do 4. razreda)  radionice industrijskog dizajna od kojih je najtraženija radionica „Izrada upotrebnog predmeta“.  Kroz radionicu nastojimo djeci približiti pojam i funkciju industrijskog dizajna u suvremenom društvu te ih potaknuti na avanturu samostalnog i kreativnog stvaralaštva.  Voditeljice radionice su Vesna Mlinar, profesorica likovne kulture iz Osnovne škole kralja Tomislava i Mirjana Tomašević Dančević, profesorica iz Škole primijenjene umjetnosti i dizajna iz Zagreba.