MANIFESTACIJA NOĆ MUZEJA U ILOKU

Autor: Kata Bagara Radić, 27. 1. 2012.

Manifestacija NOĆ MUZEJA u Republici Hrvatskoj održava se po sedmi put u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva, a Muzej grada Iloka po drugi je put uključen u ovu manifestaciju. Muzeji su za posjetitelje otvoreni u vremenu od 18 sati do 1 sat iza ponoći uz besplatan ulaz, a ovogodišnja manifestacija održat će se sa 27. na 28. siječnja.Prošle godine na 160 lokacija u 67 gradova muzeji su organizirali brojne aktivnosti različitog sadržaja – izložbe, pedagoške radionice, predavanja, stručna vodstva, koncerte, filmske projekcije, prigodne prodaje, promocije i sl. te je zabilježen rekordan broj posjetitelja od 314.659 koji se evidentiraju dijeljenjem besplatnih ulaznica, dok je Muzej grada Iloka posjetio je 361 posjetitelj.

O PROGRAMSKIM AKTIVNOSTIMA ZA NOĆ MUZEJA 2012.

Program započinjemo u 18.00 sati projekcijom snimljenog koncerta KUD-a Julije Benešić povodom obilježavanja 40. godina postojanja društva koji se održao 10. prosinca prošle godine u športskoj dvorani Srednje Škole Ilok uz prigodnu prodaju DVD-a ovoga koncerta po cijeni od 30,00 kn.U ovogodišnjoj Noći muzeja Muzej grada Iloka daje akcent na etno baštinu obzirom da je početkom prosinca 2011. godine otvoren dio stalnog postava u tavanskom dijelu dvorca Odescalchi koji vjerujemo veći dio građana Grada Iloka i okolice nije imao priliku vidjeti, te je ovo prigoda da se podsjetimo kako je nastala ova cjelina stalnoga muzejskog postava. Također, želimo našim posjetiteljima pokazali i sadržaj naših etno zbirki i predmeta koji nisu zastupljeni u stalnom postavu, ali i ukazati na važnost čuvanja predmeta jer na taj način čuvamo našu zajedničku baštinu i naš kulturni identitet. Osim prezentacijom nastojat ćemo to pokazati i našim vizualnim nastupom koji ćemo uklopiti u sam muzejski postav kao jednu živu instalaciju, kao jednu živu izložbu. U tome će nam pomoći i članovi KUD-a Julije Benešić i SKPD Ljudevit Štur iz Iloka.U zabavnom dijelu programa pjesmom i plesom za dobro raspoloženje pobrinut će se KUD Julije Benešić, ali očekujemo i sami posjetitelji, te Vas pozivamo da se uključite u ovo zajedničko druženje do ranih jutarnjih sati.

DOĐITE I BUDITE GOSTI I SUDIONICI U NAŠOJ NOĆI MUZEJA 2012.!

« Ožujak 2024 »