Dan vjeroučitelja

U Iloku su se u subotu 10. lipnja 2017. okupili vjeroučitelji osnovnih i srednjih škola na području Đakovačko-osječke nadbiskupije na duhovno-rekreativni susret - Dan vjeroučitelja. Domaćin je bila OŠ Julija Benešića, u kojoj je vjeroučitelje srdačno ugostio ravnatelj Miroslav Bošnjak, zajedno sa svojim suradnicima.

Nakon uvodne riječi ravnatelja i predstojnice Nadbiskupijskog katehetskog ureda Teute Rezo, sve prisutne je pozdravio i nadbiskup metropolit Đuro Hranić. Okupljeni su potom posjetili crkvu sv. Ivana Kapistrana u Iloku, gdje ih je dočekao fra Ivan Utješinović te vjeroučitelje upoznao s poviješću crkve i životom svetog Ivana KapistranaILOK (TU) -

Vjeroučitelji su imali priliku upoznati ljepotu prirode, kulturne i vjerske znamenitosti grada Iloka. Vozili se turistički tramvajem kroz plodne vinograde i zelene pejzaže, posjetili poznati Iločki vinski podrum i obišli uistinu bogat Muzej grada Iloka. U muzeju su ih dočekali susretljivi turistički vodiči i upoznali sa zanimljivom i bogatom povijesti grada. U gradu su pronađena arheološka nalazišta od pretpovijesti do rimskog i turskog doba, a imali su priliku upoznati, kroz izložene predmete, i sudbinu Iloka u vrijeme Domovinskoga rata.

Nakon živopisnog upoznavanja bogate povijesti grada, vjeroučitelji su se opet okupili u ugodnom i opuštenom ozračju osnovne škole na zajedničkom ručku i druženju. Po povratku su u Šarengradu posjetili zajednicu Cenacolo, gdje ih je uz mladiće iz zajednice dočekao i njihov duhovnik vlč. Ivan Jurić. Ovo mjesto je postalo za mnoge izgubljene mlade u svijetu beznađa ovisnosti mjesto nade, prihvaćanja, ljubavi, služenja životu i uskrsnuća na novi život, što su mogli čuti od nekoliko mladića koji su hrabro svjedočili svoj put ozdravljenja.

Nakon ovog zajedničkog susreta, duhovno osnaženi u zajedništvu svog vjeroučiteljskog poziva i poslanja, vjeroučitelji su na poseban način zahvalni nadbiskupu Đuri na pastirskom vođenju, duhovnoj podršci i ohrabrenju, Katehetskom uredu Đakovačko-osječke nadbiskupije i srdačnim domaćinima OŠ Julija Benešića, koji su pokazali izuzetnu velikodušnost i otvorenost. Silvija Doboš

Još fotografija možete pronaći ovdje.

objavio: Kata Bagara Radić   datum: 13. 6. 2017.

« Lipanj 2017 »