BBC micro:bit - STEM revolucija

Automatizacija? Programiranje? Kodiranje? Mnogi će reći da je svijet poludio kada se toliko govori o tim računalima i robotima koji polako, ali sigurno, preuzimaju naš svijet i posljedično radna mjesta. Kako učenike pripremiti za svijet u kojemu će programiranje biti dio njihove svakodnevnice? STEM revolucija projekt je Instituta za Razvoj i Inovativnost Mladih i osobni poduhvat obitelji Bakić, a cilj mu je učenicima približiti robotiku i automatiku kroz doniranje opreme i edukacije za nastavnike. Priključili smo se ovom hvalevrijednom projektu i uskoro ćemo organizirati izvannastavnu aktivnost koja će našim učenicima otvoriti vrata novih tehnologija.BBC micro:bit je uzbudljiva nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri upravo s ciljem masovne uključenosti učenika osnovnih škola u programiranje.Radi se o tehnologiji izrazito malih ulaznih barijera za koju je razvijen bogat edukacijski sadržaj. Nakon što naši učitelji prođu osnovnu edukaciju, vrlo brzo očekujemo da će se naši učenici uključiti u izvannastavnu aktivnost "Prvi koraci u programiranju". Mentorica koja će nam voditi izvan nastavnu aktivnost je Danijela Potrebić.Zahvaljujemo se IRIMu i gospodinu Nenadu Bakiću na doniraih 20 micro:bitova koji će nam omogućiti edukaciju za budućnost.

objavio: Kata Bagara Radić   datum: 3. 3. 2017.

« Rujan 2017 »