Pozdrav ravnatelja za početak školske godine

Autor: Miroslav Bošnjak, 5. 9. 2016.

Dragi učenici i roditelji, poštovane kolegice i kolege!

Čast mi je i zadovoljstvo pozdraviti vas na početku nove školske godine 2016./2017.
Nadam se da ste se svi zajedno dobro odmorili, da ste proveli ugodne ljetne praznike i da se veselite ponovno sjesti u školske klupe.
Osobito mi je drago pozdraviti učenike prvih razreda koji će po prvi puta sjesti u školske klupe i koji će provesti idućih osam godina u ovoj školi. Nadam se da će vam to biti najljepših osam godina u cijelom životu! Naglašavam kako vam polaskom u školu ne završava igra.  Igra ne prestaje biti sastavni dio vaših dječjih života, ona samo dobiva drugačije značenje i u funkciji je učenja.
Vama roditeljima bih poručio da objasnite svojim prvašićima kakve ih obveze očekuju, ali da ne postavljate djeci nerealne ciljeve i od njih očekujete sve petice! Kao roditelji morate biti spremni prihvatiti i neke poteškoće i neuspjehe. Tada im trebate biti najveća podrška.
Mi djelatnici OŠ Julija Benešića ćemo se i ove godine truditi da svim učenicima dani u školi budu ugodni, opušteni, puni prijateljstava, zanimljivih sadržaja i odličnih rezultata. Ne želimo da vam škola bude teret i pritisak, želimo da svaki dan idete radosni u školu i iz škole!
Pored iskrenih želja za ostvarenjem svakog uspjeha, posebno bih pozvao prvašiće da budu oprezni u prometu dok idu od kuće u školu i obrnuto. Vaša sigurnost nam je najbitnija.
Na kraju bih vam još jednom zaželio dobrodošlicu u školu, znajte da će škola biti u službi svakog učenika i u funkciji znanja! Želim svim učenicima puno zdravlja, sreće i veselja u ovoj školskoj godini, da je uspješno završite, te na kraju prijeđete u viši razred. Učiteljima također želim puno zdravlja, uspjeha, ali i strpljenja u radu s učenicima, te da svi zajedno na kraju školske godine budemo sretni!

Sretno!

Dragi učenici i roditelji, poštovane kolegice i kolege!

Sretno!

Priloženi dokumenti: