Noć knjige 2022.

Autor: Ines Rajić, 28. 4. 2022.

Ove je godine održana Noć knjige na temu SLOBODE. Na radionicama su sudjelovali i mali i veliki, a radionice su vodili veliki. Ono što je posebno drugačije ove godine je to da su sve radionice organizirali učenici 7. i 8. razreda. Timski su osmislili, organizirali, promovirali i vodili radionice za učenike škole. Na taj su način učenici iskoristili svoja znanja i vještine i ostvarili ih u praktičnom smislu te uvidjeli u čemu uživaju, što im ide lako, a što malo teže.

Na radionicama Pričam ti priču sudjelovali su učenici 1. i 2. razreda, poslušali su priču Plesna haljina žutog maslačka te odabirom željene aktivnosti prikazali priču ili njezin najzanimljiviji dio. Bilo je mnoštvo cvjetova oko nas, pa i plesa. Radionice su organizirale i vodile učenice Ana Zelenika i Petra Jurić.

ć

Na radionici Skriveno blago sudjelovali su učenici 3. i 4. razreda. Radionica je koncipirana kao escape room u knjižnici. Knjižničarku su dočekale ispremještane knjige na polici, ali učenici su se jako dobro zabavili. Radionicu su organizirale i vodile učenice Dorotea Salai i Lara Burnaz.

Radionica Haiku u prirodu održana je ispred kurije Brnjaković, a svoju kreativnost u pisanju haikua pokazali su učenici od 5. do 8. razreda. Radionicu je organizirala i vodila učenica Dejana Borocki.

Koordinatori i organizatori ove Noći knjige bili su i Adam Zajac, Antonia Groznica i Aurora Zovko.

Na kraju svih radionica održana je igra Escape school za učenike 8. razreda. Učenici su različitim vrstama zadataka, uz pomoć knjiga i zagonetki tražili izlaz iz učionica kako bi pronašli izlaz iz škole.

Ovo je bila posebna večer čitanja, druženja i igre.

Hvala svim učenicima i učiteljima koji su pomogli da se ova Noć knjige održi.