Ispratili smo još jednu generaciju osmaša

Autor: Kata Bagara Radić, 27. 7. 2020.

Dragi moji osmaši,

Na kraju smo jedne neobične školske godine. Godine koja će zasigurno ući u povijest. Prvo smo imali štrajk, zatim smo produžili nastavnu godinu i taman kada smo mislili da se sve vraća u normalu, dogodila se globalna kriza s virusom Covid 19. Svi smo se morali vrlo brzo prilagoditi promjenama i nastaviti s učenjem u online okruženju. Znam da vam nije bilo lako, no brzo ste se snašli i prihvatili novonastalu situaciju.

Znam da nije bilo lako ni vama, dragi roditelji i od srca vam zahvaljujem na razumijevanju i podršci tijekom ove krize. Ništa manje lako nije bilo ni vašim učiteljima. Učitelji su naučili na vašu prisutnost, na prenošenje znanja u živo. Znajte da je i njima ovo bilo novo i neobično. Meni je škola bez vas bila prazna. Škola je mjesto gdje hodnicima treba odjekivati dječji smijeh, razgovor, buka… u protekla gotovo četiri mjeseca, samo sam slušala tišinu i zvukove kuckanja po tipkovnici računala. Čak su i telefoni rijetko zvonili. To jednostavno nije prirodno i jedva čekam ponovno čuti taj žamor na hodnicima. Na žalost, vaš smijeh neće odjekivati ovim hodnicima sljedeće školske godine. Smijat ćete se i razgovarati s nekim novim prijateljima, u nekim drugim školama, u nekim drugim mjestima… Mi se s ponosom opraštamo od vas, jer ste generacija posebna po mnogo čemu. Zaista ste svestrani i nikada ne zaboravite, da bez obzira na ocjene, svatko od vas ima svoju vrijednost i trebate biti ponosni na sebe. Mi učitelji nekako uvijek ističemo odlikaše. No nemojte misliti da ne vidimo vrijednosti i osobnosti i onih drugih koji baš i ne vole učiti ali su zato izvrsni u nekim drugim stvarima. Budite i dalje tako vrijedni. Dok god radite ono što volite, znajte da ćete biti sretni. Budite ponosni na sebe, kao što su u ovom trenutku sigurno ponosni vaši roditelji, kao što smo ponosni mi, vaši učitelji.

Kao razredi, posebni ste i po svojim literarnim, glazbenim (sviračkim i pjevačkim), plesnim i sportskim uspjesima kako i u uspjesima na županijskim natjecanjima. Osvajali ste mnoge nagrade i zapažena mjesta na natjecanjimaZavršili ste osnovnu školu. Hrabro ste zakoračili u svijet odraslih i želim vam sreću na svakom budućem koraku. Otvarat će vam se novi horizonti, nove prilike i nove mogućnosti. Sami ćete donositi odluke kojim putem ćete krenuti. I pogriješit ćete nekada u tom izboru, doživljavati uspone i padove, no ne brinite, to je normalno, jer sve je to život.

Neka vam je sretan svaki korak na vašem životnom putu!

Vaš ravnatelj: Miroslav Bošnjak