eTwinning projekt: Food for thought

Autor: Kata Bagara Radić, 25. 6. 2020.

Učenici petih razreda iz OŠ Julije Benešića, Ilok sudjelovali su zajedno s preko 100 učenika iz triju hrvatskih škola: OŠ Pavao Belas, Brdovec, OŠ Mladost, Zagreb i OŠ Hugo Badalić, Slavonski Brod u eTwinning projektu FOOD for thought. Projekt se odvijao tijekom školske godine 2019./2020., a osmislila ga je i koordinirala učiteljica engleskog jezika Cassy Prskalo. Cilj ovoga projekta bilo je podizanje razine svijesti učenika o važnosti zdrave i pravilne prehrane te važnosti bavljenja fizičkom aktivnošću. Partnerske škole odlično su surađivale te su učiteljice razmjenjivale ideje, iskustva i rezultate aktivnosti.

Projekt se sastojao od šest aktivnosti koje su osmišljene na način da doprinose ostvarivanju odgojno-obrazovnih ishoda iz predmeta Engleski jezik i očekivanja međupredmetnih tema Osobni i socijalni razvoj, Upotreba informacijske i komunikacijske tehnologije, Učiti kako učiti, Zdravlje. Učenici su sudjelovanjem u različitim aktivnostima obogatili svoj rječnik učeći različite izraze vezane uz hranu i piće, upoznali se s različitim skupinama namirnica i važnosti njihovog unosa  te razvijali informatičke kompetencije služeći se novim digitalnim alatima. Također, učenici su razvijali osjećaj autonomije provodeći samostalno istraživanja te međukulturne komunikacijske komeptencije upoznajući se s različitim kulturama. Kao rezultat njihovog rada, nastali su izvrsni učenički ostvaraji koje možete pogledati u kratkom videu.

Poveznica: https://www.youtube.com/watch?v=GI87MhLjzm0&feature=youtu.be

« Ožujak 2024 »