ŠKOLSKA PROMETNA JEDINICA IMALA GOSTA PREDAVAČA IZ POLICIJSKE POSTAJE ILOK

Autor: Kata Bagara Radić, 17. 11. 2017.

U četvrtak 16. studenog 2017. godine, sa početkom u 16.10. sati, u informatičkoj učionici Osnovne škole Ilok, gost predavač  Igor Ljubić iz Policijske postaje Ilok davao je smjernice učenicima  šestih razreda za rad sa policijskim djelatnicima na pješačkim prijelazima u blizini Škole, Spomenuo je da rad sa Policijom zahtijeva ozbiljnost i marljivost te da učenici trebaju biti primjerni ponašanjem te sa odličnim uspjehom bez negativnih ocjena.

Naime, početkom školske godine Povjerenstvo Škole je osnovalo Školsku prometnu jedinicu kao izvannastavnu aktivnost i ona ima trinaest učenika.

Ova jedinica je pohađala predavanja u Autoškoli, posjetila Policijsku postaju Ilok i izrađivala plakat vezan za ovu temu.
Slijedom daljeg rada, pripadnici ŠPJ slušali su predavanje o prometnim znakovima i propisima od strane gosta predavača.
O današnjem predavanju neki od učenika su dali slijedeće izjave:
"...Danas nam je došao policajac i govorio nam o prometu...",
"...Današnje predavanje je bilo baš edukativno i naučili smo puno novih stvari...",
"...Svi smo pozorno pratili i slušali, a policajac nam je sve lijepo i detaljno objasnio...",
"...Svi smo uzbuđeni i sretni što ćemo sudjelovati u ŠPJ sa policijom...".
Ovim predavanjem stvoren je novi polet kod pripadnika ŠPJ za pomoć svojim prijateljima iz Škole prilikom prelaženja  obilježenoga pješačkog prijelaza, u suradnji sa djelatnicima Policije.
ŠPJ bi trebala djelovati u siječnju 2018. g. uz Policiju, kada PP Ilok nabavi potrebnu zaštitnu, obaveznu opremu za djecu i to pola sata prije dolaska u Školu ili pri odlasku iz Škole kući.

Snježana Kolak, učiteljica tehničke kulture, voditelj ŠPJ

« Ožujak 2024 »